Dlaczego ogrzewanie podłogowe

Nawet w zimie boso po domu - kto tego nie chce?
Przytulne, promieniujące ogrzewanie podłogowe, oprócz oszczędności energii, jest z pewnością najsilniejszym argumentem za tą formą ogrzewania

1. Korzystny dla mieszkańców pionowy profil temperatury powietrza cieplej w nogi, chłodniej w okolicach głowy. Najzimniejsze powietrze znajduje się w pod sufitem. Odwrotnie jest w przypadku grzejników, gdzie najzimniej jest w nogach, a najcieplej pod sufitem).

2. Większa powierzchnia pokoju. Brak grzejników umożliwia nam lepszą aranżację wnętrz. Ogrzewanie podłogowe zajmuje mniej miejsca, ponieważ płyta posadzki jest jednym wielkim grzejnikiem.

3. Ogrzewanie podłogowe jest idealnym rozwiązaniem dla alergików i astmatyków. Grzejnik jest dodatkowym elementem na którym zbiera się kurz. Ponieważ grzejnik ma mniejszą powierzchnię grzewczą musimy być zasilany wodą o większej temperaturze (50 st. C). Grzejnik oddaje ciepła przez promieniowanie i konwekcję. Konwekcja to przekazywanie ciepła przez unoszące się powietrze. Im wyższa temperatura tym szybciej unosi się powietrze, a wraz z nim kusz.  Na grzejnikach powyżej temp. 55 st. C rozpoczyna się tzw. zjawisko przepiekania kurzu. Ogrzewanie podłogowe ogranicza ruch powietrza, co gwarantuje mniejszą cyrkulację kurzu i pozwala zachować dobre warunki higieniczne.

4. Mniejsze zużycie energii. Ogrzewanie podłogowe działa przy znacznie niższych temperaturach czynnika grzejnego, niż inne systemy grzewcze.

5. Ogrzewanie podłogowe jest bardzo dobrym rozwiązaniem do ogrzewania pomieszczeń wysokich. Ogrzewanie grzejnikowe powoduje unoszenie powietrze i gromadzenie ciepłego powietrza pod sufitem, co generuje straty ciepła. Ogrzewanie podłogowe utrzymuje komfortową i stałą temperaturę od podłogi do głowy, czyli tam gdzie ciepło jest potrzebne. W salonie otwartym uzyskamy najlepsza temperaturę przy zastosowaniu ogrzewania podłogowego.

6. Wbrew opiniom wykończenie podłogi ogrzewania podłogowego jest prawie dowolne.

8. Możliwość wykorzystania odnawialnych źródeł energii jak pomp ciepła które mają największe sprawności przy instalacjach niskotemperaturowych.

9. Dzięki podłączeniu do generatora zimnej wody pozwala na chłodzenie pomieszczeń.

Skontaktuj się z nami aby dobrać dla Ciebie system ogrzewania podłogowego.